Koloběžky Český Krumlov - Kleť, Nová Pec, Šumava

Půjčovna raftů a lodí Vltava ⇔ Český Krumlov ⇔ Vyšší Brod

http://kolobezkykrumlov.cz/wp-content/uploads/2015/10/RAFTY-LODĚ-VLTAVA-Půjčovna-raftů-a-lodí-Vltava-Vyšší-Brod-Český-Krumlov-Půjčovna-Rafty-Lodě-Vltava-Vyšší-Brod-Český-Krumlov..jpg

Jednodenní půjčení raftu a lodi na Vltavě – ceník výletů

Trasa na Vltavě Délka Čas Cena za osobu včetně dopravy
Kánoe 2-3 os. Raft 4 os. Raft 5 os. Raft 6 os.
TIP Český Krumlov – Český Krumlov 5 1,5  250,-  220,-  200,-  190,-
TIP Větřní – Český Krumlov 8 2-3  350,-  310,- 290,- 270,-
TIP Český Krumlov – Zlatá Koruna 15 3-4  400,- 370,- 310,- 280,-
Český Krumlov – Boršov n. Vlt. 32 6-8  500,- 440,- 390,- 350,-
Zátoň – Český Krumlov 17 4-5  400,- 370,- 310,- 280,-
Rožmberk – Český Krumlov 25 5-8  440,- 390,- 370,- 340,-
Vyšší Brod – Český Krumlov 35 8-10  500,- 440,- 390,- 350,-
 • Cena zahrnuje veškeré vybavení: půjčení raftu/lodi, pádla, vest, barelů, mapy
 • Cena zahrnuje dopravu na start a z cíle zpět do Českého Krumlova. Naše půjčovna raftů a lodí má pro vás k dispozici prostorné minibusy Mercedes Sprinter s dostatečně velkým zavazadlovým prostorem na vaše věci.

Zajistíme dopravu jakéhokoliv počtu lodí nejen na řece Vltavě, ale i Otavě, Lužnici… Pro dopravu do jiných míst nás kontaktujte.

půjčovna raftů a lodí Vltava...

Vícedenní půjčení raftů a lodí na Vltavě – ceník

Termín: celoročně Cena
AKCE: šestimístný raft COLORADO s příslušenstvím 190,- za osobu na den
AKCE: dvoumístná kánoe, nebo nafukovací raft Pálava 190,- za osobu na den

Cena zahrnuje:

 • přistavení raftů a lodí do Vyššího Brodu na start ZDARMA mezi 8:00-9:30, jiné nástupní místo dle domluvy
 • zapůjčení pádel a sudů (1X sud na kánoi, 2X sud na raft ZDARMA, další za 20,- Kč/den)
 • zapůjčení dětských vest ZDARMA (vesta pro dospělé za 20,- Kč /den)
 • mapu trasy a cíle

Cena nezahrnuje:

 • svoz raftů a vybavení z cíle, vyjma předání raftů v Českém Krumlově a přepravu osob (ta je v ceně pouze u jednodenních výletů)

!!!Věrnostní slevy pro stálé klienty!!!

Akce při objednání raftu na více dní! Sleva až – 20%

 • jízda na koloběžkách z Kleti – 20% z ceny!!!
 • sleva 20% na zapůjčení horských kol v naší půjčovně
 • jízda na koni -5%
 • lanová dráha -10%
 • doprava lodí a vybavení na místo startu a z cíle zdarma

 půjčovna raftů a lodí v Českém Krumlově a Vyšším Brodě

sjezd na koloběžkách z Kletě – 20%                     jízda na koni – 5%                            lanová dráha – 10%

Půjčovna lodí a raftů Vltava Rafting je plně vybavená půjčovna. Můžete si vybrat mezi 50 ks nafukovacích člunů značky Gumotex a to jak dvou, tří, ale i šestimístných raftů. Pro páry nabízíme nafukovací rafty Pálava, které jsou ideální volbou pro jednodenní výlet. Pro vícedenní výlety však raději doporučujeme třímístné nafukovací Baraky, které mají pro dvojici dostatek místa i na barely a lodní pytle. Pro rodiny, skupiny a školy doporučujeme s ohledem na stav vody v letních měsících a na množství zavazadel, které sebou povezete (na 6 osob – až 6 barelů), aby na šestimístném raftu Coloredo, jelo maximálně pět osob… Ideálním řešením pro školní výlety, firemní akce, ale i skupiny přátel jsou plastové kánoe Vydra. Tyto dvoumístné kánoe mají dostatek místa pro zavazadla a vzhledem k perfektním konstrukčním vlastnostem se jedná o velmi rychlé a obratné lodě.

půjčovna raftů a lodí na řece Vltavě.
půjčovna raftů na Vltavě – Vyšší Brod – Český Krumlov

 

O ŘECE VLTAVĚ…

Jižní Čechy – konkrétně Český Krumlov, jsou jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí v České republice. Svědčí o tom každý rok se zvyšující počty návštěvníků tohoto regionu. Nemalý podíl na tomto trendu má i řeka Vltava a turisté – vodáci kteří si dovolenou na této nejznámější řece, plánují již dlouho předem.Vltava začíná na soutoku řeky Teplé a Studené Vltavy v rezervaci Mrtvý luh na Šumavě. Celkem je řeka Vltava dlouhá 430,2 km. Jméno řeky Vltava prošlo řadou obměn: Wilth, Fuldaha,Wlitawa,Wltaua,Wulta – to jsou jen některé z názvů, které řeka během staletí měla. Pro vodáky začíná být zajímavá již Teplá Vltava a to od obce Lenora, odkud se sjíždí do Nové Pece tzv. Horní Vltava. Bohužel se na splutí tohoto úseku vydává speciální povolení, které je navíc limitováno počtem lodí a splavností, která bývá díky stále teplejším letním dnům, horší. Tento úsek lze splout za jediný den, lze si plavbu ale rozdělit i na dny dva a přenocovat v tábořišti Soumarský Most. Většina vodáků ale začíná ve Vyšším Brodě, odkud splutí do Boršova nad Vltavou, nebo Českých Budějovic trvá zhruba tři až čtyři dny. Z Vyššího Brodu Vltava protéká zalesněnou krajinou, kde lze spatřit a navštivit bezpočet historických a dalších pro turisty zajímavých atrakcí. Každým rokem navíc na Vltavě přibývají další občerstvovací zastávky, kiosky a kempy. Z nejznámějších zastávek,které určitě cestou stojí za zastavení, nebo přespání, patří bezesporu hrad Rožmberk, centrum Českého Krumlova, které je zapsané v seznamu kulturního dědictví Unesco, cisterciácký klášter ve Zlaté Koruně a nebo zřícenina hradu Dívčí Kámen – relax na rozvalinách s úchvatným pohledem na řeku a okolí stojí rozhodně za to. Cesta na raftu či kánoi na Vltavě končí obvykle v Boršově nad Vltavou, ale můžete doplout až do Českých Budějovic do slepého ramene řeky Malše.. ocitnete se pár minut od náměstí.

1. Český Krumlov (město, 4 km) TIP!!!
Maximalně hodinový výlet historickým centrem Českého Krumlova. Vyráží se od naší kanceláře, vašeho pensionu, hotelu a nebo je sraz přímo na startu v kempu Nové Spolí. Během projetí všech krumlovských jezů, se můžete kochat pohledem na historické centrum Českého Krumlova. Plavba končí cca 100 metrů za pivovarem vpravo na konci Českého Krumlova, pod velkým betonovým mostem. Je zde místo na naložení raftů a lodí, příležitostně si zde klienti nechávají zaparkovaný i svůj vůz s věcmi a pokračují zpět do svých domovů bez dalších časových prodlev. Ostatním nabízíme odvoz zpět k naší kanceláři, či na start do Nového Spolí k autům. Pěšky z cíle je to cca 5 minut na náměstí Svornosti…

2. Vyšší Brod – Český Krumlov (35 km)
Celodenní výlet na raftu, kánoi, kajaku…Délka výletu je 35km a na vodě strávíte 8-10 hodin, z těchto důvodů je nezbytné vyjíždět z Českého Krumlova do Vyššího Brodu ráno mezi 8 – 9 hodinou. Cestu si lze navíc zpestřit zastávkou na hradě Rožmberk, stejně jako na dalších občerstvovacích zastávkách, kterých je podél Vltavy nepřeberné množství. Meandrující řeku Vltavu kopíruje hlavní silnice až do Českého Krumlova. Cíl je v kempu Nové Spolí, nebo stejně jako u výletu č. 1 na konci Českého Krumlova u budovy bývalých jatek.

3. Rožmberk – Český Krumlov (25 km)
25 km dlouhý výlet, trvající s ohledem na vaše tempo a frekvenci zastávek na jídlo a pití 6-8 hodin. Stejně jako u celodenního výletu z Vyššího Brodu, tak i v tomto případě je potřeba vyjíždět brzy ráno. Cesta z Českého Krumlova do Rožmberku, včetně vašeho vyzvednutí trvá s ohledem na četnost provozu mezi 3é – 50 minutami. Počítat se musí i s případnou návštěvou hradu Rožmberk, který pochází z poloviny 13,. století. Předpokládaný dojezd do Českého Krumlova i tak bývá kolem 17:00 hod.. Na tomto úseku se rozprostírá celkem 7 jezů. První z jezů je Dolní mlýn, následně se řeka Vltava se otočí okolo celého hradu, takže můžete obdivovat jeho krásu ze všech stran. Za hradem vlevo je nejznámější kemp s možností občerstvení. Tichou řeku Vltavu v těchto místech lemuje vlevo silnice plná aut, avšak vpravo je hluboký a krásný les, skýtající mnoho míst k odpočinku. Po 13 km se na levé straně břehu nachází občerstvovací zastávka U Vikinga a kemp Pískárny. WiFi připojení, možnost dobití telefonů, či dobré gastro.. vše pod jednou střechou. Kousek před papírnami ve Větřní, řeka přechází do tzv. „oleje“ následuje v pořadí druhý jez Pečkovský mlýn. Třetí jez pojmenovaný Konopa je ve společnosti „Barevné skály“ pastvou pro oči – lze si tu mj. vyzkoušet s námi lezení a slaňování. Další zastávku si můžete udělat v kempu Nové Spolí, kde mimo vynikajícího piva, mají majitelé každýmrokem spoustu zábavy pro malé i větší děti… Před vplutím do města Českého Krumlova se nacházejí dva jezy. Prvním je jez Na Rechlích, druhým jez U Liry – ten ostatně v současné době považujeme asi za ten nejdivočejší – ale sjízdný. Historickou část města Český Krumlov si již můžete vychutnávat až do dalšího jezu Mrázkův mlýn. Po projetí se otevře pohled na Státní zámek, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Posledním jezem na této trase je jez U jelení lávky, který se nachází přímo pod zámkem. Plavba končí cca po dalších deseti minutách za pivovarem vpravo na konci Českého Krumlova, pod velkým betonovým mostem – u budovy bývalých jatek. Je zde místo na naložení raftů a lodí, příležitostně si zde klienti nechávají zaparkovaný i svůj vůz s věcmi a pokračují zpět do svých domovů bez dalších časových prodlev. Ostatním nabízíme odvoz zpět k naší kanceláři, či na start do Nového Spolí k autům. Pěšky z cíle je to cca 5 minut na náměstí Svornosti…

4. Zátoň – Český Krumlov (17 km)
Délka výletu je 17 km a na vodě strávíte 3 – 4 hodiny. Z těchto důvodů lze startovat i kdykoliv během dne. Po vyjetí z Českého Krumlova na start, jste většinou do 15 minut na vodě. Po přibližně dvou hodinách od vyplutí, kousek před papírnami ve Větřní, řeka přechází do tzv. „oleje“ následuje v pořadí druhý jez Pečkovský mlýn. Třetí jez pojmenovaný Konopa je ve společnosti „Barevné skály“ pastvou pro oči – lze si tu mj. vyzkoušet s námi lezení a slaňování. Další zastávku si můžete udělat v kempu Nové Spolí, kde mimo vynikajícího piva, mají majitelé každým rokem spoustu zábavy pro malé i větší děti… Před vplutím do města Českého Krumlova se nacházejí dva jezy. Prvním je jez Na Rechlích, druhým jez U Liry – ten ostatně v současné době považujeme asi za ten nejdivočejší – ale sjízdný. Historickou část města Český Krumlov si již můžete vychutnávat až do dalšího jezu Mrázkův mlýn. Po projetí se otevře pohled na Státní zámek, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Posledním jezem na této trase je jez U jelení lávky, který se nachází přímo pod zámkem. Plavba končí cca po dalších deseti minutách za pivovarem vpravo na konci Českého Krumlova, pod velkým betonovým mostem – u budovy bývalých jatek. Je zde místo na naložení raftů a lodí, příležitostně si zde klienti nechávají zaparkovaný i svůj vůz s věcmi a pokračují zpět do svých domovů bez dalších časových prodlev. Ostatním nabízíme odvoz zpět k naší kanceláři, či na start do Nového Spolí k autům. Pěšky z cíle je to cca 5 minut na náměstí Svornosti…

5. Větřní – Český Krumlov (8 km)
Délka výletu je 8 km a doba plavby je 2-3 hodiny. Startovat se dá opravdu kdykoliv a pro rodiny s dětmi, je tato varianta velmi oblíbená… Po vyplutí, kousek za papírnami ve Větřní, řeka přechází do tzv. „oleje“ následuje v pořadí první jez pojmenovaný Konopa – ve společnosti „Barevné skály“ je skutečnou pastvou pro oči – lze si tu mj. vyzkoušet s námi lezení a slaňování na více než 30 metrovém skalním masivu. Další zastávku si můžete udělat v kempu Nové Spolí, kde mimo vynikajícího piva, mají majitelé každým rokem spoustu zábavy pro malé i větší děti… Před vplutím do města Českého Krumlova se nacházejí dva jezy. Prvním je jez Na Rechlích, druhým jez U Liry – ten ostatně v současné době považujeme asi za ten nejdivočejší – ale sjízdný. Historickou část města Český Krumlov si již můžete vychutnávat až do dalšího jezu Mrázkův mlýn. Po projetí se otevře pohled na Státní zámek, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Posledním jezem na této trase je jez U jelení lávky, který se nachází přímo pod zámkem. Plavba končí cca po dalších deseti minutách za pivovarem vpravo na konci Českého Krumlova, pod velkým betonovým mostem – u budovy bývalých jatek. Je zde místo na naložení raftů a lodí, příležitostně si zde klienti nechávají zaparkovaný i svůj vůz s věcmi a pokračují zpět do svých domovů bez dalších časových prodlev. Ostatním nabízíme odvoz zpět k naší kanceláři, či na start do Nového Spolí k autům. Pěšky z cíle je to cca 5 minut na náměstí Svornosti…

6. Český Krumlov – Zlatá Koruna (15 km) – TIP!!!
Při délce výletu 15 km, strávíte na vodě minimálně 4 hodiny, tento úsek je ale optimální i pro ty, kteří nikam nepospíchají a chtějí si v klidu projet nejdříve centrum Českého Krumlova a následně si užít klidnou a ničím nerušenou přírodu područí Blanského lesa. Na tomto úseku se nacházejí celkem 3 jezy: Mrázkův mlýn, jez U jelení lávky a jez Koruna. Cestu lemuje hojnost kiosků, nejznámější po pravé straně – U Milana, kde si můžete dát klobásu, nebo kotletu na grilu. Do cíle se tak můžete dostat až na sklonku dne, tzn. i po více než 8 hodinách. Po dojetí do Zlaté Koruny lze navštívit cisterciánský klášter, je nutné si ale zajistit v kempu lodě a pádla před odcizením. Ve Zlaté Koruně se končí pod jezem vpravo. Je zde velké parkoviště a vpravo malé občerstvení – vodácký bufet Koruna. Dojet lze také do kempu, který je od jezu vzdálen cca 10 minut plavby. Kemp je vpravo po směru, o sezóně je zde ale tolik lodí, raftů, lidí.. že jen ztěžka najdete řidiče, který tu na vás čeká. Pokud chcete tedy po dojetí čekat co nejkratší dobu na váš odvoz, doporučujeme proplout poslední jez, vytáhnout loď, zatelefonovat a čekat na odvoz zpět do Českého Krumlova.

7. Český Krumlov – Boršov nad Vltavou (32 km) – TIP!!!
Při délce výletu 32 km, strávíte na vodě minimálně 6 – 8hodin. Stejně jako výlet do Zlaté Koruny, i tento úsek je optimální pro ty, kteří nikam nepospíchají a chtějí si v klidu projet nejdříve centrum Českého Krumlova a následně si užít klidnou a ničím nerušenou přírodu područí Blanského lesa. Na tomto úseku se nachází celkem 5 jezů: Mrázkův mlýn, jez U jelení lávky, jez Koruna, jez U Rybů a jez Zátkův mlýn – ten je nesjízdný a lodě se přenáší. Cestu lemuje hojnost kiosků, nejznámější po pravé straně – U Milana, kde si můžete dát klobásu, nebo kotletu na grilu, další ve Zlaté Koruně v kempu. Lze tu také navštívit cisterciánský klášter, je nutné si ale zajistit v kempu lodě a pádla před odcizením. Během další jízdy směrem do Boršova lze vidět a navštívit zříceninu hradu Dívčí kámen. Zřícenina Dívčí kámen je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v Evropě. Hrad pochází z roku 1349 a byl založen Rožmberky. Další v pořadí je jez u Rybů a těsně před cílem jez Zátkův mlýn, vpravo futuristicky vyhlížející fabrika na těstoviny značí, že jste skoro v cíli… Přibližně po 10 minutách jízdy od posledního jezu U Zátkova mlýna, následuje po levé straně kemp Poslední štace, odtud – pokud nemáte předem sjednanou dobu svozu, zatelefonujete a náš řidič pro vás přijede.

Přehled jezů na řece Vltavě:

1.jez U Bílého mlýna – Vyšší Brod
Šikmý jez, který se sjíždí vlevo. Jeho výška 1,2 m a délka 90 m. Lze ho přenášet po levém břehu.

2.jez Horní mlýn – Herbertov
Sjíždí se vpravo, po dřevěném skluzu. Výška je 1,5 m a délka 45 m. Lze ho přenášet po pravém břehu.

3.jez Dolní mlýn – Rožmberk nad Vltavou
Sjíždí se vpravo. Výška je 1,4 m a délka 55 m. Lze ho přenášet po pravém břehu.

4.jez Pečkovský mlýn – Větřní
Sjíždí se vpravo. Jedná se o šikmý a vysoký jez. Lze ho přenášet po pravém břehu. Výška je 1,8 m a délka 90 m.

5.jez Konopa – Nové Spolí
Šikmý jez, který se sjíždí po pravé straně. Přenáší se po pravé straně. Výška je 1,5 m a délka 46 m.

jez Konopa 2 - Papouščí skálajez Konopa 1

6.jez Na Rechlích – Český Krumlov
Kolmý jez, který se nachází pod dřevěným mostem pro pěší. Sjíždí se po pravé straně. Výška je 1,1 m a délka 108 m.

Jez na Rechlích 1jez na Rechlích 3

7.jez U Liry – Český Krumlov
Šikmý jez, který se jezdí po levé straně. Lze přenést loď po pravés traně břehu. Výška je 1 m a délka 33 m.

jez u Liry 2jez u Liry 1

8.jez Mrázkův mlýn – Český Krumlov
Šikmý jez, který se jezdí po levé straně. Jeho výška je 1,5 m a délka 55 m.

rafting_ck2jez Mrázkův mlýn 3jez Mrázkův mlýn 1

9.jez U jelení lávky – Český Krumlov
Šikmý jez, který se sjíždí po levé straně. Lze ho přenášet polevém břehu. Výška je 1,5 m a délka 56 m.

jez U jelení lávky 3jez U jelení lávky 1

10.jez Zlatá koruna – Zlatá koruna
Šikmýjez, který se jezdí vpravo. Lze ho přenášet po pravém břehu.Výška je 1,6 m a délka 90 m

11.jez U Rybů – Boršov nad Vltavou
Sjíždíse protrženou hrází po levé straně. Lze ho přenášet po pravém břehu. Výška je 0,6 m a délka 100 m.

12.jez Zátkův mlýn – Boršov nad Vltavou
Jedná se o kolmý vysoký jez, kde se nachází vodní elektrárna. Tento jez je nesjízdný a přenáší se po kamenné části vlevo.

Půčovna raftů Český Krumlov – Vyšší Brod Noční plavby na raftu Půjčovna raftů a lodí Půjčovna raftů Vyšší Brod Půjčovna raftů a lodí Český Krumlov Půjčovna raftů a lodí Vyšší Brod Rafty Vltava Přeprava osob a lodí na Vltavě Firemní akce teambuilding VltavaPůjčovna raftů Lipno Půjčovna lodí na Vltavě Český Krumlov rafting Půjčovna koloběžek na Kleti Koloběžky z Kletě – půjčovna Koloběžky z Kletě Koloběžky na Kleti Půjčovna koloběžek Český Krumlov Půjčovna koloběžek Šumava Teambuilding Lipno Teambuilding Šumava Teambuilding a firemní akce Třeboň